We wtorek (30 sierpnia) około godziny 14:30 nieopodal skrzyżowania ulic Pułaskiego i Małachowskiego we Wrocławiu doszło do ataku nożownika, który poważnie ranił 29-letniego mężczyznę. Podejrzany o użycie ostrego narzędzia został już zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

Wrocławscy policjanci, zaalarmowani przez osoby postronne, bardzo szybko pojawili się na miejscu zdarzenia. Szczegółowe ustalenia poczynione przez funkcjonariuszy i współpraca z mieszkańcami Wrocławia pozwoliły zidentyfikować osobę mającą związek z atakiem na 29-latka z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Kolejne intensywne czynności przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego doprowadziły do zatrzymania 61-latka podejrzewanego o udział w zdarzeniu – wyjaśnia Zespół Komunikacji Społecznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Ranny 29-latek przebywa obecnie w szpitalu, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna. Jego stan jest poważny. Zatrzymany 61-latek znajduje się natomiast w jednostce Policji, gdzie wyjaśnianie są okoliczności i przebieg niebezpiecznego zdarzenia.

 

Foto: Pixabay