Jak zapowiada Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, na najbliższe dwa grudniowe weekendy zaplanowane zostało wykonanie szybkiego remontu nawierzchni na fragmencie obwodnicy śródmiejskiej – al. Hallera. Na okres prowadzonych prac, wdrożona zostanie organizacja ruchu zastępczego.

Renowację przejdą dwa fragmenty jezdni na al. Hallera prowadzące w kierunku FAT:
– od skrzyżowania z ul. Mielecką do ul. Chabrowej, wraz z powierzchnią obydwu skrzyżowań,
– od wysokości ul. Inżynierskiej aż do skrzyżowania z ul. Grabiszyńską.

Remont pierwszego odcinka al. Hallera, a mianowicie od ul. Mieleckiej do ul. Chabrowej, rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę (3/4 grudnia), natomiast zakończy się w nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 grudnia).

Spękane, odkształcone warstwy nawierzchni zostaną sfrezowane i  zastąpione betonem asfaltowym. Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań. To również większy komfort jazdy dla kierowców i gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – informuje ZDiUM.

Na czas prowadzonego remontu wprowadzone zostanie zastępcza organizacja ruchu dla kierowców, która zacznie obowiązywać od godziny 22:00 w piątek (3 grudnia). Roboty będą prowadzone w trybie połówkowym przy zajęciu jednego pasa i utrzymywaniu przejazdu na pasie drugim.

Układanie nowych warstw jezdni na odcinku al. Hallera od ul. Inżynierskiej do ul. Grabiszyńskiej zaplanowano natomiast na kolejny weekend (10-13 grudnia).

Za prace, których koszt wyniesie ponad 1 mln złotych, odpowiedzialna jest firma Pro-Tra Building.

 

Mapa: ZDiUM Wrocław