Wraz z początkiem czerwca ruszyła wspólna akcja portalu „Miejsca we Wrocławiu” i „AGP – Auto Group Polska”, w ramach której w każdą środę zbieramy karmę, kocyki i zabawki dla potrzebujących psów i kotów. Aby dołożyć swoją cegiełkę, wystarczy napisać do nas wiadomość i podać adres odbioru smakołyków dla czworonogów.

„Środa dla zwierzaków” to cykliczna akcja, powtarzana co tydzień. W ciągu całego tygodnia zbieramy zgłoszenia od osób, które chcą pomóc zwierzakom przebywającym w schronisku i innych wrocławskich stowarzyszeniach zajmujących się bezdomnymi psami i kotami. Następnie, w każdą środę AGP – Auto Group Polska udostępnia nam samochód, którym wyruszamy w trasę po Wrocławiu i odbieramy od Was dary dla czworonogów.

 

Zebraną karmę, koce i zabawki zawozimy do miejsc, w których są najbardziej potrzebne. W czerwcu pomagaliśmy zwierzakom z wrocławskiego schroniska przy ul. Ślazowej 2, natomiast lipiec rozpoczęliśmy od pomocy dla Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Widzialna Łapa” w Czernicy, założonego przez wolontariuszy.

Do tej pory udało nam się zebrać około 150 kg karmy suchej, 70 kg karmy mokrej, mnóstwo kocyków, ręczników oraz zabawek. Oczywiście to nie koniec i już w najbliższą środę będziemy zbierać dary ponownie!

 

Pamiętajcie, że czworonożni milusińscy zdecydowanie wolą mniejszą paczkę wysokiej jakości karmy, niż większą ilość jedzonka gorszej jakości! Przykładowe marki preferowanych karm to: Animonda, Purina, Feringa, Royal Canin, Brit Care, Dolina Noteci, Acana, Bosch, Eukanuba.

Aktualnie najbardziej potrzebna jest karma dla kociąt, których pod opieką schroniska i stowarzyszeń jest z dnia na dzień coraz więcej.

Czekamy również na Wasze propozycje miejsc, które opiekują się psami i kotami i potrzebują karmy oraz innych zwierzęcych akcesoriów, chętnie dostarczymy im zebrane od wrocławian dary.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu