W czwartek (4 sierpnia) informowaliśmy o barce, którą silny nurt rzeki zepchnął na prawy segment jazu Rędzińskiego, gdzie się zaklinowała. Akcja jej bezpiecznego odtransportowania w odpowiednie miejsce trwała kilka dni i zakończyła się sukcesem.

Jak informował Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu w czwartek (4 sierpnia):

Z najnowszych ustaleń wynika, iż wykonawca prac budowlanych podejmie finalne działania mające na celu uwolnienie zaklinowanej jednostki w piątek lub sobotę. Nie są znane przyczyny opóźnienia terminu przetransportowania barki w bezpieczne miejsce.

Akcja została ostatecznie przeprowadzona w piątek (5 sierpnia). Zaklinowana jednostka została bezpiecznie ściągnięta w dół z krawędzi prawego przęsła jazu przez pchacza wykonawcy prac budowlanych, w ramach których modernizowany jest obecnie obiekt hydrotechniczny.

Jak dodaje  Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW, operacja była na bieżąco nadzorowana przez służby i pracowników Wód Polskich RZGW we Wrocławiu oraz UŻŚ we Wrocławiu, przy asyście służb ratunkowych, z zachowaniem wszelkich wymaganych na drodze wodnej środków bezpieczeństwa.

Na jazie Rędzińskim zaklinowała się barka.

 

Foto: Kamil Chorągwicki