Na początku tygodnia informowaliśmy o pracach porządkowych, które rozpoczęły się na terenie dawnego Basenu Olimpijskiego. Wiadomo już, jaka inwestycja zostanie zrealizowana w tym miejscu.

Nieczynny od 40 lat basen nie zostanie odrestaurowany, zamiast tego spółka Dolnośląskie Inwestycje wybuduje na jego miejscu dom studencki połączony z ogólnodostępnymi lokalami usługowymi, które będą działały na parterze budynku. Planowane jest tam uruchomienie m. in. sali fitness, gabinetu fizykoterapii czy gabinetu odnowy biologicznej.

Sam budynek ma posiadać cztery kondygnacje, w tym jedną podziemną, gdzie pojawią się garaże, piwnice lokali usługowych oraz rowerownie. W samym akademiku zaplanowane są strefy do pracy i nauki, które będą dostępne nie tylko dla studentów, ale także dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta.

Na terenie inwestycji ma również pojawić się sporo zieleni w postaci nowych nasadzeń drzew i krzewów oraz strefa rekreacyjna. Projekt jest zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego, uzyskał także pozytywną decyzję od Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Rozpoczęcie budowy akademika planowane jest na jesień 2021 r.

 

Na terenie dawnego Basenu Olimpijskiego powstanie budynek mieszkalny.

 

Wizualizacje: mat. inwestora