W sobotę (18 czerwca) o godzinie 21:30 ze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu wyruszy jeden z największych biegów ulicznych w Polsce – 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Tym razem rekordowe 12 000 uczestników z kilkudziesięciu krajów Europy i świata wybiegnie w trasę biegnącą ulicami Stolicy Dolnego Śląska.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników – sportowców i kibiców – jesteśmy zobowiązani do całkowitego wyłączenia trasy biegu z ruchu kołowego. Od około godziny 20:00, dnia 18. czerwca do około 2:30 19. czerwca nie będzie możliwości poruszania się po całej trasie 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu – informują organizatorzy.

Znacznie utrudniony stanie się również ruch w poprzek wyznaczonej dla biegaczy drogi. W związku z wydarzeniem niektóre ulice zostaną zamknięte dla samochodów, zmienione zostaną trasy pojazdów komunikacji miejskiej, na drogach pojawi się więcej zakazów zatrzymywania się. Zmiany w organizacji ruchu, jakie będą obowiązywać podczas biegu, obrazuje poniższa mapka: 

Wrocławski półmaraton to wydarzenie rokrocznie łączące w sobie elementy kultury i sportu. Poprzednie edycje imprezy odbywały się w rytmie muzyki rockowej. Tym razem będzie podobnie – motywem przewodnim stanie się muzyka rockowa. Punkty z nagłośnieniem będą rozmieszczone w wyznaczonych lokalizacjach przy trasie. CO więcej, podczas startu ze Stadionu Olimpijskiego zaprezentowany zostanie efektowny wizualno-dźwiękowy pokaz.

Trasa, jaką pokonają uczestnicy nocnego biegu, będzie następująca:

 

Źródło: mat. prasowe/8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
Foto: PKO Bank Polski Biegajmy Razem