Organizatorzy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu poinformowali, że ze względu na brak długoterminowych wytycznych dotyczących możliwości przeprowadzenia biegu ulicznego dla kilkunastu tysięcy uczestników oraz imprez masowych w dobie wciąż trwającej pandemii COVID-19, zmuszeni są zrezygnować w tym roku z planowanego na jesień wydarzenia.

Brak jakichkolwiek dokładnych warunków i planowanych limitów, ograniczeń lub wytycznych sprawia, że przeprowadzenie wrocławskiego półmaratonu w tym roku staje się niemożliwe.

 Po raz kolejny stajemy przed koniecznością podjęcia trudnej i bolesnej decyzji – mówił Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu. – Niestety, w zaistniałych okolicznościach, to jedyne możliwe wyjście. Bez wiedzy o konkretnych sposobach bezpiecznej i zgodnej z regulacjami organizacji wydarzenia angażującego kilkanaście tysięcy biegaczy, pracowników, wolontariuszy i ponad 20 kilometrów miejskich dróg, nie ma mowy o skutecznym przygotowaniu wrocławskiego półmaratonu. Cały czas deklarujemy, że nie bierzemy pod uwagę żadnych półśrodków. Wciąż wierzymy, że Wrocław Wróci Silniejszy! Jednocześnie, mając na uwadze, że do listopada zostaje nam więcej czasu, a ewentualny Wrocławski Bieg Niepodległości byłby dużo mniejszą imprezą, zamierzamy skupić nasze wysiłki na organizacji tego biegu, oczywiście zawsze w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi – dodaje Gęstwa.

Wszyscy posiadacze numerów startowych, zachowują je bez zmian. Oznacza to, że osoby, które zakupiły pakiety 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu mają zapewnione prawo startu w biegu, kiedy tylko stanie się możliwe przeprowadzenie imprezy. Jednocześnie, procedura zwrotu pakietu i otrzymania zwrotu pełnej kwoty pozostaje bez zmian – po kontakcie drogą elektroniczną pod adresem: biuro@wroclawmaraton.pl.

Źródło: mat. prasowy