Na terenie wrocławskiego Grabiszynka doszło do skandalicznej sytuacji, w ramach której 68-letni mężczyzna zwabił do swojego mieszkania 13-letnią dziewczynę, a następnie próbował ją wykorzystać. Pedofila zatrzymali funkcjonariusze policji, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło na terenie wrocławskiego Grabiszynka. 13-letnia dziewczynka w dobrej wierze udała się do mieszkania swojego sąsiada, który zwabił ją podstępem, wymyślając historię o cieknącej wodzie, która miała docierać z mieszkania nastolatki. Po wejściu natomiast zaczął składać jej niemoralne propozycje, gdy dziewczyna stanowczo odmówiła i próbowała opuścić mieszkania, ten zagrodził jej drzwi – relacjonuje asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Dziewczynie udało się na szczęście wyswobodzić i uciec z mieszkania.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Jak się szybko okazało 68-latek był w stanie nietrzeźwości i posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – dodaje asp. Aleksandra Freus.

Na podstawie zebranych materiałów i dowodów sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wobec podejrzanego na 2 miesiące. Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 200 par. 1 kk, za który grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Foto: KMP Wrocław