Wybierając się na spacer ze swoją drugą połówką, szukamy miejsc nie tylko romantycznych, ale także pięknych. Przedstawiamy listę wrocławskich zakątków, które idealnie sprawdzą w tej roli.

Park Staromiejski

Miejski park w centrum miasta, który przyciąga o każdej porze roku. Choć jego powierzchnia jest nieduża, to spacer wśród znajdującej się tam zieleni, na pewno będzie udany. Kwiaty i drzewa, a wśród nich ławki, na których można odpocząć i podziwiać piękno przyrody. Dodatkowo woliera z nietypowymi ptakami oraz karuzela w stylu francuskim, sprawiająca że sceneria staje się bardziej bajkowa. Park Staromiejski to zdecydowanie dobry wybór na przechadzkę dla zakochanych.

Mapa: TUTAJ

 

Ostrów Tumski

Najstarsza część Wrocławia z Katedrą pw. Jana Chrzciciela i innymi zabytkowymi zabudowaniami. Piękne brukowane uliczki, przy nich latarnie zapalane w tradycyjny sposób – przez miejskiego latarnika, sprawiają że można przenieść się chociaż na chwilę w klimat dawnych lat. Wartym uwagi jest też Most Tumski, nazywany mostem zakochanych, prowadzący bezpośrednio na Ostrów Tumski.

Mapa: TUTAJ

 

Pergola, Fontanna Multimedialna i Park Szczytnicki

Wrocławska pergola, zlokalizowana przy Hali Stulecia, to z całą pewnością jedno z najbardziej romantycznych miejsc w mieście. Zakochani i nowożeńcy często decydują się na sesje zdjęciowe w jej niezwykłej scenerii. Pergola ma kształt połowy elipsy, w środku której mieści się Fontanna Multimedialna, zachwycająca pokazami w towarzystwie muzyki i kolorowych świateł. Będąc przy fontannie, warto też udać się na spacer do malowniczego Parku Szczytnickiego, gdzie można zajrzeć do zabytkowego drewnianego kościoła pod wezwaniem Świętego Jana Nepomucena.

Mapa: TUTAJ

 

Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Bulwar Dunikowskiego położony jest na prawym brzegu Odry. Przed osobami spacerującymi nim wzdłuż rzeki, rozpościera się piękny widok na Ostrów Tumski i promenadę Włostowica. Teren bulwaru to jedno z ulubionych miejsc wrocławian spędzających czas na świeżym powietrzu. Rozpoczynając spacer od strony Hali Targowej, można dotrzeć aż do Muzeum Narodowego, które także robi duże wrażenie na przechadzających się tam osobach, dzięki roślinności pokrywającej jego ściany. Spacer Bulwarem Dunikowskiego, jest zdecydowanie najbardziej romantyczny podczas niesamowitych zachodów słońca.

Mapa: TUTAJ

 

Promenada Staromiejska

Promenada Staromiejska, czyli pas zieleni ciągnący się wzdłuż Fosy Miejskiej, to wspaniały pomysł na spacer ze swoją drugą połówką. Przechadzkę najlepiej rozpocząć przy Narodowym Forum Muzyki, a następnie idąc dalej przy Parku Staromiejskim, do którego również warto zajrzeć, zakończyć spacer przy Wzgórzu Partyzantów. Poza możliwością odpoczynku na ławce wśród drzew i krzewów, warto też zatrzymać się na chwilę przy fosie i pooglądać z ukochaną osobą pływające na wodzie kaczki i łabędzie.

Mapa: TUTAJ

 

5 mało znanych parków we Wrocławiu.

 

Tekst: CWC
Foto: Miejsca we Wrocławiu / zbiory Fotopolska