W czwartek (25 maja) podczas prac budowlanych przy pl. Staszica 32 wykopano bombę lotniczą o wadze około 250 kg. Saperzy podejmą działania na miejscu w piątek (26 maja) w godzinach 11:00-13:00. Okoliczni mieszkańcy zostaną ewakuowani na czas zaplanowanej akcji. Wstrzymany zostanie ruch pieszy, drogowy oraz kolejowy.

Ewakuacja około 2,5 tysiąca mieszkańców rozpocznie się o godzinie 8:00 i potrwa do 10:30. Na parking pod dworcem PKP Wrocław Nadodrze podstawione zostaną autobusy MPK, które na czas działań saperów przewiozą mieszkańców na zajezdnię MPK przy ul. Obornickiej.

Jak informuje Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, ewakuacja dotyczy osób przebywających na terenie ulic: Reymonta od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej, ul. Kleczkowska od ul. Reymonta do ul. Dębowskiego, ul. Dębickiego do skrzyżowania z ul. Trzebnicką (bez ewakuacji bloków przy ul. Dębickiego), ul. Trzebnicka od skrzyżowania z ul. Dębickiego do Placu Powstańców Wielkopolskich. Następnie Plac ks. Stanisław Staszic od Placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego, skręt w prawo na skrzyżowaniu z ul. Pomorską w Plac ks. Stanisława Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego, do ul. Łowieckiej oraz ul. Reymonta. Przychodnia zdrowia ul. Łowiecka oraz budynek PGE Kogeneracja S.A. oraz budynek przy ul. Staszica 30A.

Policjanci apelują, by zachować spokój i stosować się bezwzględnie do poleceń i komunikatów funkcjonariuszy.

 

Mapa: mat. Biuro Prasowe UM Wrocław / Wrocławskie Inwestycje