Inicjatywa wrocławskiego MPK, polegająca na nadawaniu nowym tramwajom patronów, cały czas trwa. Do tej pory uhonorowano w taki sposób trzy osoby: Marię Koterbską – artystkę wykonująca niegdyś słynną „Wrocławską piosenkę”, Adama Wójcika – wrocławskiego koszykarza oraz ks. Stanisława Orzechowskiego „Orzecha”. Teraz do ich grona dołączył kolejny patron.

Czwarty Moderus Gamma 2 nosi imię Adama Waligórskiego – poety, satyryka, dziennikarza, aktora i autora tekstów piosenek. Tramwaj ten będzie miał wyjątkowy numer boczny – 202 – od legendarnego radiowego Studia 202, w którym tworzył i które tworzył dziennikarz.

– Cieszę się, że na nasz tramwaj trafia nazwisko Andrzeja Waligórskiego, który jest tak bardzo wrocławski, tak bardzo ponadczasowy. Fakt, że dziś, po 30 latach od Jego śmierci, wracamy do Jego postaci, pokazuje wyraźnie, jak ważny był Jego dorobek – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Andrzej Waligórski dołącza do coraz większego grona patronów wrocławskich tramwajów. To już cztery osoby, które nas nie podzieliły, a przeciwnie – połączyły i będą łączyć nadal – dodaje prezes MPK.

 

Jak zapowiada MPK, kolejne niskopodłogowe, niebieskie Gammy również będą nosiły imiona zasłużonych dla miasta postaci – ze świata kultury, sportu, biznesu, ale także społeczników, którzy działali na rzecz Wrocławia.

Już trzeci wrocławski tramwaj zyskał patrona.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław