16 maja po raz kolejny rolkarze przejadą ulicami Wrocławia. Organizatorzy przewidują ok 500 osób, które wybierze się na przejażdżkę po kilkudziesięciu ulicach.

Kierowcy w godzinach 20-21.45 będą mieli utrudnienia.

Trasa przejazdu (w godzinach od 20.00 do 21.45):

Borowska (przy Wroclavii), Swobodna, Powst. Śl., Świdnicka, Bożego Ciała, K. Wielkiego, Białoskórnicza, Nowy Świat, Grodzka, most Uniwersytecki, Drobnera, Sienkiewicza, Grunwaldzka, most Szczytnicki, Kochanowskiego, Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza, most Zwierzyniecki, Curie-Skłodowskiej, Rondo Reagana, pl. Grunwaldzki, most Grunwaldzki, pl. Powst. Warszawy, Traugutta, Oławska, P. Skargi, Kołłątaja, Rejtana, Stawowa, Piłsudskiego, Świdnicka, Powst. Śl., Swobodna, Ślężna, Kamienna, Borowska (meta przy Wroclavii)

Organizatorem imprezy jest Fundacja Violet Kiwi, która dotąd zrealizowała nocne przejazdy rolkarskie w kilkunastu polskich miastach. Celem akcji jest upowszechnienie jazdy na rolkach jako formy transportu i rekreacji oraz zwrócenie uwagi na związane z tym zagadnienia i kwestie bezpieczeństwa. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy i to bezpłatnie. Wskazana jest jednak swoboda w poruszaniu się na rolkach czy wrotkach, m.in. umiejętność hamowania i utrzymania prędkości do 15 km/h.