Stoiska, kursy sensoryczne, spotkania i dyskusje, muzyka, smaczne jedzenie i gry miejskie dla każdego – to wszystko już od 7 do 9 czerwcu na Stadionie Wrocław podczas 10. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

To jedno z największych wydarzeń w Europie dedykowane unikalnym smakom i stylom piw warzonych przez browary rzemieślnicze Czekolada, pumpernikiel, wędzone śliwki, cytrusy, maliny i porzeczki, mango, kawa, wanilia, kokos, rum, whisky – to i dużo więcej można wyczuć w piwie. Przekonać się o tym można najlepiej na 10. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa. Blisko osiemdziesiąt stoisk, blisko pół tysiąca różnych piw lanych i ponad osiemset butelkowych, polskie browary i prezentacja piwnych tradycji naszego kraju, goście z zagranicy – to tegoroczna edycja imprezy, którą organizuje Centrum Kultury ZAMEK. Ostatnie odsłony odwiedziło od 60 do
70 tys. osób z Wrocławia, Polski i z innych krajów. Publiczność może degustować i oceniać piwo, szkolić się na kursach sensorycznych, brać udział w warsztatach, prelekcjach, pokazach i konkursach.

Na Scenie Piwno-Kulinarnej można spotkać piwowarów, blogerów, kucharzy i osoby związane z browarnictwem. Strefa Turystyki Piwnej to prezentacja miejsc związanych z piwowarstwem, gdzie prócz dobrego piwa znajdziemy przyrodę, przygodę i piękne widoki (m.in. Piwne SPA, Muzeum Piwowarstwa). Integralna część festiwalu to Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie – w tym roku odbędzie się ich 16. edycja. Na nie powinni trafić ci, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o warzeniu piwa: porozmawiamy tu z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych i sklepów piwowarskich, będą pokazy warzenia i wykłady oraz wystawa prezentująca osoby, które zaczynały od warzenia piwa w domu, a dziś są związane z liczącymi się browarami rzemieślniczymi,
O muzykę zadbają wrocławscy DJ-e, będzie część gastronomiczna z foodtruckami i stoiskami lokalnych wytwórców żywności i restauracji. W Strefie Sportów Miejskich znajdziemy popularne rozrywki dla dzieci i dorosłych, a na najmłodszych czekać będą wielkie dmuchańce i przeróżne zabawy.

Tradycją WFDP jest piwo uwarzone specjalnie na daną edycję festiwalu, tym razem przygotuje je Browar Pivovsky ze Świdnicy. Będzie szkło festiwalowe opatrzone logiem WFDP, a na stoisku Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym będzie można dokonać bezpłatnych badań alkomatem.

10. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

* Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, 7-9 czerwca 2019
* Godziny otwarcia: 7 czerwca (piątek) – 16-24, 8 czerwca (sobota) – 12-24, 9 czerwca
(niedziela) – 12-20
* www.festiwaldobregopiwa.pl
* Organizator WFDP: Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław

Foto: Mat. prasowy