Na niedzielę 1 listopada przewidziane są kolejne protesty. Ich uczestnicy strajkują już nie tylko przeciw antyaborcyjnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, ale także domagają się obalenia rządu.

„GENERALNY STRAJK PRZECIWKO WŁADZY PiS” – pod takim hasłem odbędzie się dzisiejszy protest we Wrocławiu. Protestujący zbiorą się o godz. 17:00 przed Dworcem Głównym, a następnie przejdą ulicami miasta. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą zniczy oraz chryzantem zakupionych w ramach wsparcia dla lokalnych sprzedawców kwiatów. Wszyscy strajkujący proszeni są również o zachowanie zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

W godz. 15:00-19:00, w ramach „Chryzantemowej Rewolucji” i Strajku Kobiet można przynosić zakupione przy cmentarzach kwiaty oraz znicze na Plac Gołębi na Rynku. O godz. 19:00 zostanie z nich ułożony napis.

W antyrządowych demonstracjach uczestniczą już nie tylko kobiety i przeciwnicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ale także przedsiębiorcy, restauratorzy, pracownicy gastronomii, sprzedawcy kwiatów i zniczy, czy rolnicy.

Tekst: CWC

Foto: Anita O.