Został złożony wniosek o legalne spożywanie alkoholu na Wyspie Słodowej. – MiejscaWeWroclawiu.pl

W dniu 19 stycznia jako stowarzyszenie „Nowy Wrocław” i Forum „Młodych Nowoczesnych” Region Dolny Śląsk skierowaliśmy wniosek do Rady Miejskiej Wrocławia o wprowadzenie odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych na terenie Wyspy Słodowej.

Przed sesją zbierane były również podpisy pod apele do radnych miejskich o poparcie naszego wniosku.

Wypowiedzi:

Chciałbym podziękować wszystkim radnym, którzy poparli nasz wniosek. We Wrocławiu powinno powstać jedno miejsce, w którym każdy z nas w pełni legalnie będzie mógł się napić piwa czy drinka. Oczywiście muszą iść za tym kolejne kroki choćby w postaci zwiększenia ilości węzłów sanitarnych, ilości koszy na śmieci czy choćby monitoringu miejskiego, w celu poprawy bezpieczeństwa. Rozpoczęliśmy pewien proces pozytywnych zmian na Wyspie Słodowej, która musi służyć wszystkich mieszkańcom. – Mateusz Jędrachowicz (stowarzyszenie „Nowy Wrocław”)

– Wrocławianie i nie tylko, doskonale wiedzą, że Wyspa Słodowa ma swój klimat. Alkohol jest tam cały czas obecny, obecnie oczywiście grozi za to mandat, jednak wprowadzenie naszej propozycji, spowoduje, że każdy w pełni legalnie będzie mógł się napić alkoholu bez ponoszenia za to konsekwencji. Wrocław jest jednym z największych miast w Polsce, miastem akademickim, dlatego też powinna na jego terenie znaleźć się jedna taka przestrzeń. – Paweł Czuliński (Forum „Młodych Nowoczesnych” Region Dolny Śląsk).

 

Decyzja radnych:

Radni podjęli decyzję o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku tym samym otwierając drogę do wprowadzenia odstępstwa na terenie Wyspy Słodowej. Uchwała radnych została przekazana do Prezydenta Wrocławia który jako organ wykonawczy odpowiada za dalszy proces procedowania.

KOMENTARZE

comments

Kamil Karpiński Opublikowane przez: