Kąpielisko Różanka za dwa lata będzie Mariną Kleczków. Budynek, który kiedyś służył mieszkańcom jako kąpielisko i miejsce rekreacji, dziś stoi i straszy. Pustostan przy ul. Pasterskiej upodobali sobie też bezdomni. Wkrótce ta sytuacja ma się jednak zmienić, bo RZGW właśnie rozstrzygnął przetarg na 20-letnią dzierżawę obiektu. 

 

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dzierżawę nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem przy ul. Pasterskiej 2b, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności oświatowej, sportowej, kulturalnej, artystycznej oraz gastronomicznej złożyła firma S&P Development Sp. z o.o. Wybudowane będą – plaża, boiska i pomosty nad Odrą. W wyniku prac remontowych na razie nie powstanie kąpielisko. W dalszych planach jest opcja wybudowania kąpieliska tzw. „zatopionego”. Byłoby w Odrze, ale z bieżącą wodą. Takie kąpieliska są m.in. w Paryżu, Berlinie czy Madrycie.

 

Pierwsze prace porządkowe na dawnym kąpielisku Różanka już się rozpoczęły. Cały remont obiektu rozpocznie się w połowie 2018 roku, a skończy po ok 2 latach. Całość ma ma kosztować 3-4 mln zł.

 

Wizualizacje: Mat. prasowy