Na Popowicach powstanie niepowtarzalne osiedle – Marina Park. – MiejscaWeWroclawiu.pl

Na własnym gruncie o powierzchni 6,8 ha przy ulicy Wejherowskiej, na terenie dawnego Portu Popowice nad Odrą, Rank Progress SA planuje projekt polegający na budowie osiedla mieszkaniowego MARINA PARK, wzbogaconego o funkcje biurowe i usługowe, o łącznej powierzchni przekraczającej 113.000 m2.

Niepowtarzalny charakter osiedla z własną naturalną mariną, położonego w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych Wrocławia, a jednocześnie wyciszonego i otoczonego przez dwa wielkie kompleksy parkowe, z bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym (Hala Sportowa ORBITA i zespół basenów przy ul. Wejherowskiej), gwarantuje duży popyt, a w konsekwencji wysoką rentowność i biznesowe powodzenie przedsięwzięcia.

 

W ramach opisanej inwestycji wykonaliśmy wyburzenia istniejącej zabudowy, przygotowaliśmy koncepcję architektoniczną i prowadzimy prace związane z likwidacją kolizji sieci znajdujących się na terenie inwestycji – pisze Rank Progress.

Rank Progress S.A. i Vantage Development S.A. zawarły kilka dni temu porozumienie dotyczące utworzenia spółki joint – venture w celu realizacji inwestycji deweloperskiej.

„Porozumienie przyznaje Vantage Development wyłączność na prowadzenie negocjacji, zmierzających do zawarcia umowy końcowej regulującej zasady współpracy stron w ramach realizacji inwestycji, w terminie nie późniejszym niż 15 grudnia 2017 roku”. Jeśli umowa nie zostanie zawarta w tym terminie, porozumienie ma wygasnąć.

 

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest przez inwestora na ponad 700 mln zł. Czas realizacji inwestycji potrwa ok 10 lat.

Foto Mat. Rank Progress

KOMENTARZE

comments

Kamil Karpiński Opublikowane przez: